Technology

W pierwszym meczu światowego czempionatu Drużyna narodowa Kataru przegrała z zespołem narodowy Ekwadoru w pierwszym spotkaniu światowego czempionatu wynikiem zero do dwóch!

24.11.2022, 09:47 0 komentarzy
W pierwszym meczu światowego czempionatu Drużyna narodowa Kataru przegrała z zespołem narodowy Ekwadoru w pierwszym spotkaniu światowego czempionatu wynikiem zero do dwóch!

Mistrzostwa świata to piłkarska impreza, która odbywa się co cztery lata. Piłkarscy fani z całej świata czekają niecierpliwie na inauguracyjne spotkanie mundialu i to nie ulega wątpliwości. W przypadku mistrzostwach świata w Katarze, który rozpoczął się w miniony weekend było tak samo. Oficjalna ceremonia otwarcia mistrzostw świata, która prezentowała się doskonale poprzedzała inauguracyjny mecz. Później jednak przyszła pora na futbol i kibice piłki nożnej zebrani na trybunach oraz przez telewizyjnymi odbiornikami wyczekiwali dobrego spektaklu. Zawodnicy kadry Ekwadoru naprawdę szybko strzelili gola i już od początku meczu emocji nie brakowało. Już po trzech minutach do siatki trafił Emmer Valencia i mogło się zdawać, iż kadra Kataru będzie mieć naprawdę trudno w tym spotkaniu. Arbiter tego spotkania postanowił jednak sprawdzić systemem VAR poprawność tego trafienia i okazało się, iż w chwili dogrania napastnik był na pozycji spalonej. W tym przypadku organizatorzy tych mistrzostw mieli więc naprawdę sporo szczęścia.

Kadra narodowa Ekwadoru nie miała w planach odpuścić pomimo anulowania pierwszej bramki. Gracze narodowego zespołu Ekwadoru przez cały czas kontrolowali tempo w tym pojedynku, cały czas przy tym tworząc groźne sytuacje. Parę minut później zawodnik kadry narodowej Ekwadoru znalazł się w sytuacji oko w oko z bramkarzem kadry Kataru i został sfaulowany. Sędzia główny nie wahał się nawet przez chwilę i wskazał na karnego, a bramkarzowi dał żółtą kartkę. Kapitan narodowej drużyny Ekwadoru Emmer Valencia zmienił rzut karny na gola. Słabo względem reprezentacji narodowej Ekwadoru prezentowała się drużyna Kataru. Golkiper narodowej kadry Ekwadoru przez większą część meczu był bezrobotny, gdyż po stronie Kataru nie widać było pomysłu na ten pojedynek. Druga bramka dla zespołu Ekwadoru padła w trzydziestej pierwszej minucie, a strzelcem ponownie był Valencia. Podczas pierwszej części tego pojedynku nie oglądaliśmy już więcej goli. Obie drużyny w trakcie drugiej połowy wyraźnie zredukowały tempo i na boisku działo się niewiele. Ten pojedynek w końcowym rozrachunku zakończył się wynikiem 2 do 0 dla drużyny Ekwadoru, która doskonale zaczęła ten mundial. Z kolei narodowa kadra Kataru znalazła się teraz w ciężkiej sytuacji i może mieć kłopot z awansem do kolejnej fazy turnieju.

Zostaw komentarz